Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atanan öğretmenlerin yarısı deprem bölgesinde görev yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 45 bin öğretmen atama töreninde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

– 2002 yılında ülkemizde yaklaşık 500 bin öğretmenimiz vardı, bu sayı 1 milyon 200 bine ulaştı. Bu kadar zırvalıklarla bu kadar hoca atayacağız demek yetmez.

– Bugün Cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen atamasını tek kalemde yapıyoruz. Atanan öğretmenlerin yarısı deprem bölgesindeki illerde görev yapacak.

– Bölgedeki enkazı tamamen kaldırdık. 100 bin konteynerin kurulumunu tamamladık. Allah’ın izniyle 650 bin konut yapıp vatandaşa teslim edeceğiz.

– Şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bildiğiniz gibi Cudi Gabar’da keşfettiğimiz petrol kuyusuna şehit hocamız Aybüke Yalçın’ın adını vermiştik. Bilgi ve hikmet güneşi ile cehaletin karanlığını yok edeceğiz.

– Ailelerin bize emanet ettiği çocuklarımıza sahip çıkacağız. Hazırladığımız bütçelerde aslan payını hep eğitime ayırdık. Toplam eğitim bütçemizi 651 milyar liraya çıkardık. Bir yılda 2.670 yaşam merkezi açtık. Her öğrencinin kitabını ücretsiz veriyoruz ve 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek veriyoruz.

– Sizlerin desteğiyle önümüzdeki yüzyılı Türkiye’nin Yüzyılı yapacağız. Milli Eğitim Bakanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu