Ekonomi

Ahmet Çolakbayrakdar’dan ‘vergi’ çağrısı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediye Başkanı Kayseri Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ödemesi belediyelerde yapılan emlak, ilan-reklam, temizlik ve eğlence vergileri ile ilgili borcu olanlar için büyük bir fırsat olduğunu belirterek; “Sevgili hemşehrilerim; Unutmayalım ki ‘Vergi geleceğimizin teminatıdır. Vergi vermek kutsaldır’ 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un yürürlüğe girmesiyle birlikte belediyeye olan borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Vade artışı ve ceza yerine Yİ-ÜFE oranını güncelleyerek 48 aya kadar vade sağlıyoruz. Bu konfigürasyon hizmetinden faydalanmanız sizler için çok değerlidir. Çünkü ödediğiniz vergiler daha uygun hizmetler olarak iade edilecektir.

Yatırılan her kuruş Kocasinan’a hizmet olarak dönecek ve ülkemiz ekonomisinin büyümesini de teşvik edecektir. Belediye olarak yaptığımız proje ve hizmetlerde vergi ödemelerinin payı büyük. Bu konuda başta e-belediye uygulamaları (ebelediye.kocasinan.bel.tr) ve online ödeme olmak üzere vatandaşlarımıza kolaylıklar sunuyoruz. İnternet üzerinden vergi ödemek hem belediyeye hem de vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor. Daha yeşil, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir şehir sunmak ve yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak için durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” terimleri kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımıza bu fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ediyor, ödedikleri verginin bir hizmet olarak iade edildiğini hatırlatıyor, vergi ödeme konusunda zaten duyarlı olan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.” diye bitirdi.

haber-goynuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu