Haber

Çorum’dan Osmaniye’ye 27 ton un gönderildi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ihtiyaca anında cevap veren Çorum’dan bölgeye ulaştırılmak üzere 27 ton un yola çıktı.

Çorum Belediyesi tarafından depremden etkilenen Osmaniye’ye gönderilen 27 ton un ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan tarla fırınında depremzedeler için ekmek yapılacak.

Osmaniye bölgesinde koordinatör olarak görev yapan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın talebi üzerine harekete geçtiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Colu, “Saha fırınında ekmek yapımında kullanılmak üzere 27 ton unu temin ettik. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hayırseverlerimizin de desteği ile bölgede kurulmuştur.Vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ederiz.” söz konusu.

Çorum Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında depremzedeler için ekmek üretiminin devam ettiğini belirten Çaplü, “Afet bölgelerine her gün sabah akşam ekmek ulaştırmaya devam ediyoruz. un bağışı.” söz konusu. ???????

habersuluova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu